Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

sty

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Chcesz wziąć kredyt ponieważ potrzebujesz gotówki, a jesteś osobą już zadłużoną? Czy masz szansę na otrzymanie jakiejkolwiek pożyczki? Jest na to rozwiązanie, o którym powiem w tym artykule.

Zasady przyznawania kredytu w banku

Jeśli jesteś osobą zadłużoną i starasz się o kredyt w banku, Twoje szanse na otrzymanie go są niewielkie. Bank przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu sprawdzi Twoją sytuację finansową tzn.:

  • miesięczne dochody (trzeba dostarczyć zaświadczenie od pracodawcy, lub wyciągi z konta bankowego),
  • limity na kartach kredytowych,
  • sumę aktualnie spłacanych kredytów i innych stałych zobowiązań,
  • sytuację zawodową(rodzaj umowy o pracę i czas na jaki została podpisana),
  • historię kredytową(bank przy pomocy BIK sprawdzi jak wywiązywałeś się z poprzednich i obecnych zobowiązań).

Poprzez analizę tych wielu danych bank ustala Twoją zdolność kredytową. Jeśli w poprzednich latach miałeś problemy ze spłatą kredytów, Twoje szanse na otrzymanie kolejnej pożyczki są nikłe. Może się okazać, że straciłeś dużo cennego czasu, a bank odrzuci Twój wniosek i zostaniesz bez kredytu, a co za tym idzie bez gotówki. 

Pożyczki bez BIK

Pożyczka bez BIK to rozwiązanie dla zadłużonych, którzy potrzebują kolejnego kredytu. Firmy pozabankowe udzielające tego typu kredytów są dużo mniej wymagające od banków. Firma taka nie sprawdza Twojej zdolności kredytowej i nie sprawdza Cię w BIK-u. Niektóre tego typu firmy nie sprawdzają nawet Twojej zdolności kredytowej. Decydując się na taki kredyt możesz pożyczyć pieniądze nawet będąc osobą zadłużoną. 

Pożyczki bez BIK kojarzą się najczęściej z tzw. chwilówkami, które należy spłacić w całości w stosunkowo niedługim czasie. Tymczasem firmy pozabankowe posiadają w swojej ofercie również kredyty na raty, rozłożone nawet na okres trzech lat. W tej ofercie bez problemu znajdziesz pożyczkę dla osób zadłużonych, czyli bez sprawdzania w BIK i KRD.

Jak uzyskać kredyt bez BIK?

Do otrzymania pożyczki długoterminowej bez BIK potrzebne będą następujące dokumenty:

  • dowód osobisty,
  • numer PESEL (musisz być obywatelem Polski),
  • adres zamieszkania lub zameldowania,
  • konto bankowe (jeśli w grę wchodzi kredyt długoterminowy on-line).

Warto również wiedzieć, że o kredyt bez BIK można w łatwy sposób wnioskować przez internet. W ten sposób gotówka znajdzie się na Twoim kącie w ciągu około 15 minut od pozytywnego rozpatrzenia Twojego wniosku. W celu wybrania najkorzystniejszej pożyczki warto skorzystać z porównywarek kredytowych. 

Pożyczki bez BIK są jednak dosyć wysoko oprocentowane, dlatego przed podjęciem decyzji o jej wzięciu, przekalkuluj, czy będzie Cię stać na jej spłatę.