Kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie

lut

Kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie

Czy pracując na umowę zlecenie mamy szansę na uzyskanie kredytu gotówkowego? Okazuje się, że nie jest to wykluczone. Ważne jest jednak, aby posiadać odpowiedni staż pracy i wykazywać odpowiednie dochody. 

Umowa zlecenie a zdolność kredytowa

Przed udzieleniem kredytu bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Na jej ocenę wpływa wiele czynników:

  • wysokość dochodów,
  • stan cywilny,
  • ilość osób na utrzymaniu,
  • wiek,
  • historia kredytowa
  • staż pracy.

Banki najchętniej udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowę o pracę, gdyż jest to teoretycznie najstabilniejsza forma zatrudnienia. Jeśli jednak pracujesz na umowę zlecenie, nie musisz być na straconej pozycji. Bank może udzielić Ci kredytu na bardzo podobnych warunkach jak osobie zatrudnionej na umowę o pracę. Twoja zdolność kredytowa zostanie sprawdzona dokładnie na tych samych warunkach jak innych klientów. Bank sprawdzi Twój profil ryzyka i posiadaną nadwyżkę finansową. Zostaniesz również sprawdzony w BIK i KRD. Każdy bank posiada swoje własne warunki co do minimalnej wysokości dochodów osoby starającej się o kredyt. 

Niektóre banki oferują kredyty gotówkowe, które można załatwić on-line. Najważniejsze jest, abyś miał pewność, że będziesz w stanie unieść ciężar raty kredytu. Nierzetelność w spłatach rat buduje niewiarygodną historię kredytową, co w przyszłości uniemożliwi lub w znacznym stopniu utrudni Ci uzyskanie kolejnego kredytu.

Jak wybrać kredyt przy umowie zlecenie?

Najlepszy kredyt gotówkowy to kredyt najtańszy, czyli taki, przy wzięciu którego poniesiesz jak najmniejsze koszty. Warto zwrócić się więc do doradcy kredytowego, który pomoże Ci wybrać najbardziej korzystny kredyt. Dodatkowo doradca kredytowy jest na pewno zorientowany, które banki chętnie udzielają kredytów osobom pracującym na umowę zlecenie. Nie wszystkie bowiem banki posiadają w swojej ofercie propozycje dla osób pracujących na tym rodzaju umowy. Jednak jeśli posiadasz odpowiednie zarobki, staż pracy i zadowalającą historię kredytową nie musisz się obawiać. Na pewno znajdziesz bank, który udzieli Ci kredytu. 

Kredyt on-line bez zaświadczeń a umowa zlecenie

Decydując się na tego typu kredyt gotówkowy, musisz mieć świadomość, że bank zapyta Cię o Twoje zarobki i o to jak długo świadczysz już usługi na rzecz swojego obecnego pracodawcy. Będziesz musiał również udokumentować swoje dochody na podstawie wyciągów  z konta osobistego. Niektóre banki wymagają historii z konta z ostatnich 3, a niektóre z 6 miesięcy. Jest to indywidualne ustalenie banku.

Niezależnie od tego jaki kredyt wybierzesz i w jakim banku, najważniejsza jest realna możliwość jego spłaty.