Jak łatwo pożyczyć pieniądze na komunię?

mar

Jak łatwo pożyczyć pieniądze na komunię?

Czas komunii to także okres większych wydatków dla rodziców, dziadków i pozostałych członków rodziny. Zazwyczaj zaskoczy nas w momencie, kiedy na koncie nie posiadamy zbyt wiele wolnych środków. Na szczęście z pomocą przychodzą pożyczki bankowe na niewielkie sumy, które możemy spłacić w późniejszym terminie. Zagwarantuje to, że niezależnie jakiej kwoty będziemy potrzebować, poradzimy sobie z tym nagłym wydatkiem.

Szybka pożyczka od banku – jak uzyskać ją nie wychodząc z domu?

O ile nie figurujemy w KRD lub BIK, najlepszym źródłem szybkiej gotówki będzie bank, zwłaszcza jeżeli pożyczone pieniądze chcemy spłacać w rozłożeniu na raty. Uzyskanie paru tysięcy złotych od ręki jest obecnie tak proste, że nawet nie trzeba opuszczać domu, można zrobić to przez internet. To dobra opcja szczególnie dla tych, którzy nie mieli możliwości oszczędzać dla dziecka, a chcieliby zrobić mu jakiś prezent na komunię.

Zanim zadeklarujemy się jednak i pożyczymy pieniądze, dobrze jest oczywiście przejrzeć oferty różnych banków. Wysokość rat miesięcznych może być mniej lub bardziej adekwatny dla naszych potrzeb.

Procedura uzyskania kredytu poprzez internet jest bardzo prosta, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie banku i oczekiwać na kontakt jednego z pracowników. Po wstępnej weryfikacji tożsamości, potwierdzeniu otrzymywania dochodów i sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej, bank udzieli nam pożyczki. Jeżeli wszystkie kroki przejdziemy pomyślnie, wówczas instytucja bankowa dokona przelewu środków na nasze konto bankowe, a my będziemy mogli cieszyć się z przygotowaniem do najlepszej komunii.

Warto zaznaczyć, że pożyczki od banków, które możliwe są do uzyskania drogą elektroniczną, wynoszą maksymalnie 10 tysięcy złotych, natomiast po większe kwoty będziemy niestety musieli udać się do placówki banku.

Pożyczki pozabankowe – szansa czy ryzyko?

Dla osób, które nie są w stanie pomyślnie przejść weryfikacji zdolności kredytowej, i które nie są w stanie uzyskać pożyczki od banku, dobrym rozwiązaniem mogą być firmy pozabankowe, które specjalizują się w tej dziedzinie. Podobnie jak banki, firmy również oferują możliwość pożyczenia pieniędzy online na korzystnych warunkach. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, dobrze jest dokładnie przestudiować reguły zapisane na umowie między nami a firmę, która udzieli nam pożyczki.

Na zakończenie przestrzegamy również przed podejmowaniem pożyczek od firm poza bankowych, gdyż celem weryfikacji naszej zdolności kredytowej nie jest utrudnienie nam życia. Rejestry KRD oraz BIK służą jako zabezpieczenie przed popadaniem w niemożliwe do spłacenia długi i nie powinny być ignorowane.